Hölgyeim, uraim, már csak pár óra van hátra, és kezdetét veszi a foci VB. Akit érdekel, annak elárulom az összes meccs végeredményét (sic!), a világbajnokot, érmeseket, egyszóval minden titkot.
Csapjunk is bele rögvest a lecsóba, ez a tippem a csoportok végeredményére:
A csoport
Ahogy látszik, nem nagyon bízom a hazai pálya előnyében… Abban sem, hogy Domenech, minden idők leggyengébb francia szövetségi kapitánya bármit is tudjon csinálni minden idők leggyengébb francia válogatottjával (bocs, Franck, de egy fecske nem csinál nyarat). Uruguay a csatáraiban, Mexikó meg úgy általában a viszonylag megbízható keretében bízhat, mindkét országnak szerintem elég lehet ez a nyolcaddöntőhöz.
B csoport
Úgy tippelem, az argentínok igazából meg sem izzadnak, és simán, 100%-osan kerülnek tovább a csoportból. A többi csapatot annyira egyformának tartom, hogy szerintem körbedöntetleneznek egymással, és az fog dönteni, kinek rúg kevesebbet Messi. Hogy mire lehet elég a három győzelem Argentínának? Az egyenes kieséses résznél elárulom… :)
C csoport
Röviden: akik tudnak angolul, továbbmennek. Anglia ebben a csoportban egyértelmű favorit, simán nyerik az összes meccset, talán még gólt sem kapnak. Az amerikaiak meg tudják verni a másik két csapatot, így pedig sima ügy a legjobb 16. Ez lesz a legsimább csoport mind közül, szerintem.
D csoport
Német első, szerb második helyet prognosztizálok. Disznóhúzóék (gyk. Schweinsteiger) valahogy minden VB-re/EB-re összekapják magukat, és tegyük még azt is hozzá, hogy egy elég erős Bayern-re építhetnek idén. A szerbek jó formában vannak, övék a legmagasabb csapat (és játékos: szeva, Zsigics), és ez dönthet Ghána ellen. Az ausztrálok hiába rukkolnak elő jónéhány taktikai újdonsággal (pl. Kewell egy kenguru erszényéből ugrik majd elő szögleteknél), kevesek lesznek ide.
E csoport
A két évvel ezelőtti favoritom (Hollandia) könnyedén jut tovább, csak Eto’o-ékkal döntetleneznek le. (Sneijder vs. Eto’o, még ha nem is találkoznak majd sokszor a pályán, nyami.) Kamerun is továbbmegy, Japán és Dánia viszont kéz a kézben utaznak haza. Ez is elég sima csoport lesz.
F csoport
Rég volt ennyire gyenge az olasz válogatott, de voltak akkora mákosok, hogy egy olyan csoportba kerültek, amiben még Magyarország is versenyben lehetne a továbbjutásért. Sovány olasz győzelmekkel és paraguay‑i második hellyel számolok, az új-zélandiak és a Magyarországon rendkívül népszerű szlovákok meg szépen elköszönnek Dél-Afrikától, és meg sem állnak hazáig.
G csoport
A halálcsoport. Nem, ez nem elég hatásos. A Halálcsoport! Itt aztán lesz harc rendesen, bár a brazilok szerintem simán nyerik a csoportot, a ‘fánik és Céronaldoék jól megküzdenek majd egymással, szerintem Drogba örül a végén. Észak-Koreától nagy meglepetést várok: lesz egy egész rúgott góljuk :)
H csoport
Az überfavorit spanyolok nyerik a csoportot, mint Nadal a Roland Garrost. Svájc a deguk szülőhazájával (gyk. Chile) nagy csatát vív, a bicskások jobb gólkülönbséggel továbbmennek. Honduras nem szeretné, hogy az ausztrálok egyedül legyenek pont és rúgott gól nélkül, ezért erős hajrával bejönnek a 32. helyre.
Ezt várom az egyenes kieséses szakasztól:
Nyolcaddöntők
Mexikó kiveri Dél-Koreát, mint schönherzes péntek esténként a …, hagyjuk. Az angolok még átjutnak a szerb falon kis nehézségek árán. Hollandia lazán intézi el Paraguay‑t, akik ekkor bánják meg végleg, hogy nem reaktiválták José Luis Félix Chilavert González nevű, alig 44 éves csodakapusukat. A brazilok hasonló simasággal ejtik ki a svejci versenyzőket, Argentína pedig a dél-amerikai derbin szomorítja az Uruguay-drukkereket. A németek megszenvednek a jenkikkel, de tizenegyesekkel továbbjutnak, az olaszok meg pont így buknak el Kamerun ellen. (Eto’o‑t úgy várják majd Milánóban, mint Trezeguet‑t Torinóban a 2000-es EB után.) A spanyolok pedig végül elbúcsúztatják Elefántcsontpartot.
Negyeddöntők
A nyolcaddöntős sikert túl sok tequilával ünneplik a mexikóiak, így Rooney-ék megálljt parancsolnak nekik. A hollandok megmutatják Brazíliának, mi az igazi foci, Dunga lemond, Kaká visszavonul. A németek megmutatják Argentínának azt, hogy nem árt, ha egy válogatottnál szövetségi kapitány dolgozik edzői képesítéssel, nem pedig egy pocakos drogdíler. A spanyolok pedig megmutatják az elefántoknak, hogy merre van észak.
Elődöntők
Anglia lendülete egészen idáig kitart, azonban szerintem a hollandoknak egyszerűen erősebb csapatuk van. Ha 10 Rooney és 1 Seaman James (haha!) lenne náluk, akkor nyerhetnének, de így nem, bocs, Komcsy! A spanyolok megizzadnak alaposan, de azért legyűrik a németeket, akik hiába vannak 11-en, és hiába németek, mégsem nyernek.
Bronzmeccs
A csalódott Anglia tizenegyesekkel kikap a török németektől, a legunalmasabb meccs lesz, amit valaha TV‑n adtak. A tizenegyespárbaj a 22. körben végződik, amikor James elunja az egészet, és a saját hálójába sarkazza Butt fejesét.
Döntő
Instant klasszikus meccs lesz, h.u. 3–3, aztán a büntetőknél kiderül, miért Casillas a torna legjobb kapusa. A végén Iker (érted!) klónozza magát Sneijder lövésénél, és a levegőben kettőszakadó labda mindkét felét a kapufára tolja. Torres annyira örül, hogy egészen Milánóig fut, aztán ha már ott van, haza se megy többet Liverpoolba. Del Bosque boldogan borotválja le a bajuszát és a szemöldökét, amiket aztán egymással megcserélve visszaragaszt az arcára, nagy különbség nem látható. Spanyolország az EB után VB‑t nyer, hurrá!
Vélemény, hozzászólás?