Ez is kész, illetve hát nem teljesen kész, de vége a vizsgaidőszaknak, így nem vizsgázom többet.
Röviden: tárgy -> 8/9, kredit -> 26/31. (Mondtam Bálintnak, hogy ha nem csinálom meg a kreditek 75%-át, abbahagyom. Mák.)
Államigazgatási és jogi ismeretek (F, 3 kr.): ez ugye meglett, éppenhogy (2, elégséges — nekem tökéletes). Tényleg nem sokat tudok róla elmondani, egyszer se voltam benn rajta, pedig lehet, hogy hasznos lett volna.
Anyagismeret (F, 2 kr.): szkippelt ZH, London miatt szkippelt pótZH — alap esetben itt van vége egy tárgynak. De írtam a tanárnőnek, aki felajánlotta, hogy vizsgázhatok nála egy másik vizsgáján, és akkor majd valahogy beügyeskedjük a Neptunba. Viszonylag sokat tanultam rá, meg is lett bőven (3, közepes — túl jó), most második hete azon küzdök, hogy végre felvegyék nekem a múltban levő vizsgát, hogy a t.nő beírhassa a jegyet. Maga a tárgy hasznos és érdekes, kicsit túl mély, de legalább tanultam kristályrács-hibákról, acélkészítésről, műanyagokról — csupa érdekesség, mi?
Emberi erőforrás menedzsment (F, 3 kr.): házi megvolt, utána ZH is, ami szintén sikerült (3, közepes — csodás). Szintén bizonyos fokig érdekes tárgy, bár kissé bullshit-ízű, elég sok evidens dolgot tartalmazott (talán ezért is sikerült a ZH). Nem hittem volna, hogy valaha is örülök egy ehhez hasonló tárgynak, de a számolós-gazdaságis tárgyak között ez szinte felüdülés volt.
Gazdaságstatisztika (V, 4 kr.): brr. BMF-es életem első bukós vizsgája. Persze ebben kis mértékben közrejátszott az, hogy Regi figyelmeztetése ellenére nemigen tanultam rá, valamint — otthon hagytam a számológépemet… Azért nem adtam fel, két A4-es oldalt számoltam tele kézzel, háromjegyű számok osztása, szorzása, összeadása, kivonása, volt minden; aztán ott hagytam abba az egészet, amikor köbgyököt kellett volna vonni, meg logaritmust számolni. (Bezzeg Anyu nyert logarléc-bajnokságot iskoláskorában, én meg nem is fogtam még kézbe logarlécet.) Mindegy, buktam. Aztán tanultam rá, megcsináltam azokat a feladatokat, amik a vizsgán voltak (megbízható információm volt arról, hogy csak a számok fognak változni a revizsgán). Jött hát az IV, és teljesen más feladatok voltak… De, volt számológépem, nekiestem mindegyiknek, és hál’ Istennek sikerült (3, közepes — bravúr). Nehéz tárgy, sok gyakorlati hasznát nem látom, de tudok szezonindexet meg asszociációs együtthatókat számolni — végre.
Kémia (V, 3 kr.): Anyagismeret light? Volt némi átfedés, a két tárgy között, illetve sok átfedés a középiskolás kémiával, így annyira nem ígérkezett nehéznek. Meg is lett (3, közepes — uncsi, mi?), persze sokat tanultam rá (tényleg), plusz még kellett hozzá a fullerének gyors kiguglizása vizsgán. Nem mondom, hogy nem érdekes, mert érdekesnek érdekes, de hasznosnak nem hasznos. (Ha kétszer szóismételsz, akkor azok kiütik egymást.) Inkább úgy fogalmaznék, hogy “inkább két kémia, mint egy makroökonómia”.
Környezetvédelem és ergonómia (F, 3 kr.): easy, mert a felét előző félévben megcsináltuk, így csak környezetvédelemből kellett ZH-zni. Mivel nekem az ergo 5‑ös volt előző félévben, így nem csoda, hogy ez jól sikerült (5, jeles — a stréber). Nem jártam be, de sokat tanultam, főleg hulladékkezeléssel kapcsolatosan, ami még akár jól is jöhet majd, egykoron.
Makroökonómia (V, 5 kr.): no, ezt minden szempontból átugrottam. Egy-két előadáson voltam, nem sok sikerrel, volt egy beadott házim is (lett is vagy 2 pontos a 10-ből), de vizsgázni nem mentem el egyszer sem. Következő félévben újra találkozunk!
Marketing alapjai (V, 4 kr.): ez nagyon számolós volt. A könyvet és a feladatgyűjteményt elolvastam, tetszett is, a vizsga már kevésbé. Egy 300 fős teremben 200-an írtunk 5 (?) különböző tárgyból vizsgát, nem kicsit volt kaotikus a helyzet. De meglett (3, közepes — as always), ez a lényeg. Szerintem jó tárgy, bár használni nem fogom sose.
Vállalkozásgazdaságtan I. (V, 4 kr.): túl sok emlék nem maradt, a téma itt is eléggé tele volt evidens dolgokkal, ezért is sikerült a vizsga (2, elégséges — fine). Mindenféle “érdekességek” vállalkozásokról, kft-rt-bt-kkt-…, ez még jó is lenne, de a tananyag része az összes olyan infó is, hogy x ezer forint kell a kft-hez — ezek úgyis pár évente változnak, akkor meg minek?
Vélemény, hozzászólás?